Oddělky

Co jsou oddělky? Jedná se o nové mladé včelstvo, které bylo včelařem cíleně vytvořeno. Toto mladé včelstvo se skládá z včelí matky, dělnic, plodu a zásob. V dané sezóně má včelstvo za úkol zesílit, aby se stalo v následující sezóně plnohodnotným produkčním včelstvem.

Pořízení oddělku je nejlepší způsob pro nové včelaře a pro všechny, kdo si přejí rozšířit svoje počty včelstev. Naše oddělky jsou vytvořeny citlivým způsobem ze včelstev, které jsou v dobré kondici a zvládají dobře varroázu.

Oddělky jsou k dispozici podle vývoje sezóny koncem června a obsedají 1 nízký nástavek Langstroth 2/3 s kladoucí matkou. Oddělky dodáváme na 8 rámcích (ne na pouhých 5ti, jak je běžné!). Rámky jsou typ Hofmann, plástev volně vystavěná. Výsledky vyšetření na varroázu či včelí mor k nahlédnutí (od roku 2023 se nevystavuje Osvědčení k převozu včel).

Přeprava je možná ve vlastním nástavku.  Je třeba si přinést vlastní dno, prázdný nástavek a víko, kam Vám oddělek přendáme. Dostanete od nás veškeré instrukce. Při předání je možná kompletní instruktáž k péči o oddělky.

Oddělky 2024

V této sezóně oddělky již nejsou k dispozici.

Oddělky 2025

Rezervace jsou otevřené!

_________________________________________________________

Cena oddělku: 2.700 Kč