Med

Pořiďte si výjimečně dobrý med od šťastně chovaných včel! Oceňte přístup, který se liší od běžných včelařských chovů a respektuje přirozené potřeby včel. 

 

O medu od nás

Nabízíme med květový smíšený. Med může být zkrystalizovaný. Krystalizace (lidově cukernatění) je přirozená vlastnost medu, která potvrzuje, že je med kvalitní a nebyl žádným necitlivým způsobem ošetřen.

Med je získávaný tradiční technikou vykapávání a vymačkávání, tedy bez použití medometu. S tím se příliš často nesetkáte. Jedná se o nejšetrnější metodu získávání medu, díky které si med naplno zachovává svoje chuťové i výživové vlastnosti. Protože med není přefiltrovaný, obsahuje přirozené drobné množství vosku, propolisu a pylu, které podporují zdravotní benefity medu. Samozřejmě není med dál nijak upravován a neobsahuje žádná aditiva.

Včelám odebíráme oproti běžným chovům pouze minimum zásob medu. Nepoužíváme moderní metody, které zvyšují výnosy medu, ale neprospívají včelám. Med byl uložený v divoce vystavěné plástvi. V našem medu nenajdete žádná rezidua chemických pesticidních „léčiv“. Cena medu je tedy vyšší. Kvalita je pro nás ovšem důležitější než kvantita. 

 

Péče o med

Med skladujte v pečlivě uzavřené nádobě, v suchu a temnu. Může být skladovaný i v chladu či mrazu, kde med nekrystalizuje. Med má při správném skladování v podstatě neomezenou životnost. Během roků se snižuje pouze enzymatická aktivita medu.
Zkrystalizovaný med rozehřívejte ve vodní lázni při teplotě do 45°C. Nepoužívejte mikrovlnku!

 

Vyhněte se medům z ochodu!

Medy prodávané v běžné obchodní síti jsou často velice nekvalitní. Jejich původ bývá neznámý, chuť je nepřirozená, často obsahují vmíchané škrobové sirupy a cizorodé medy z opačného konce světa, které obsahují antibiotika a mohou způsobit alergickou reakci. Jsou slabé na účinné látky, pro které si med ceníme.

Aktuální nabídka medu

 
„Kilová“ sklenice medu (cca 950 g) … 290
5 sklenic – zvýhodněná cena … 1.400 Kč
 
Osobní převzetí je možné po předchozí domluvě v Praze kousek od metra „B“ Anděl.

Chcete dostat zprávu o tom, že je k dispozici nový med z aktuálního roku? Přihlaste se k emailovému odběru na titulní straně a budete informováni jako první 🙂