Med

Pořiďte si výjimečně dobrý med od šťastně chovaných včel! Oceňte přístup, který se liší od běžných včelařských chovů a respektuje přirozené potřeby včel. 

 

O medu od nás

Nabízíme med květový smíšený. Med může být zkrystalizovaný. Krystalizace (lidově cukernatění) je přirozená vlastnost medu, která potvrzuje, že je med kvalitní a nebyl žádným necitlivým způsobem ošetřen.

Med je získávaný tradiční technikou vykapávání, tedy bez použití medometu. S tím se příliš často nesetkáte. Jedná se o nejšetrnější metodu získávání medu, díky které si med naplno zachovává svoje chuťové i výživové vlastnosti. Samozřejmě med dál není nijak upravován a neobsahuje žádná aditiva.

Včelám odebíráme oproti běžným chovům pouze minimum zásob medu. Nepoužíváme moderní metody, které zvyšují výnosy medu, ale neprospívají včelám. Cena medu je tedy vyšší. Kvalita je pro nás ovšem důležitější než kvantita. 

 

Péče o med

Med skladujte v pečlivě uzavřené nádobě, v suchu a temnu. Může být skladovaný i v chladu či mrazu, kde med nekrystalizuje. Med má při správném skladování v podstatě neomezenou životnost. Během roků se snižuje pouze enzymatická aktivita medu.
Zkrystalizovaný med rozehřívejte ve vodní lázni při teplotě do 45°C. Nepoužívejte mikrovlnku!

Vyhněte se medům z ochodu!

Medy prodávané v běžné obchodní síti jsou často velice nekvalitní. Jejich původ bývá neznámý, chuť je nepřirozená, často obsahují vmíchané škrobové sirupy a cizorodé medy z opačného konce světa, které obsahují antibiotika a mohou způsobit alergickou reakci. Jsou slabé na účinné látky, pro které si med ceníme.

Aktuální nabídka medu

 
“Kilová” sklenice medu (cca 950 g) … 240
5 sklenic – zvýhodněná cena … 1.100 Kč
 
Dárek k medu: ke každému nákupu medu (na množství nezáleží) dostanete zdarma 0,5 l ovčelené vody.
 
Osobní převzetí je možné po předchozí domluvě v Praze kousek od metra “B” Anděl.

Chcete dostat zprávu o tom, že je k dispozici nový med z aktuálního roku? Přihlaste se k emailovému odběru na titulní straně a budete informováni jako první 🙂